Masaż leczniczy

Zalety masażu jako uniwersalnej metody radzącej sobie z wieloma przypadłościami, znali już starożytni – szacuje się, że wykorzystywano go w ten sposób już około 5000 lat temu! Jego zalety odkrywał między innymi sam Hipokrates – w Grecji i Rzymie odkrywano także jego zalety, które wiązały się z opieką nad sportowcami.

Współcześnie zauważa się wyjątkową skuteczność masażu leczniczego w radzeniu sobie z problemami dotykającymi różnych odcinków kręgosłupa: szyjnego, piersiowego lub lędźwiowo-krzyżowego. Pomimo tego, że masaż jako forma leczniczej terapii praktykowany jest od tysięcy lat, warto zauważyć, że za jego popularnością stoją nie tylko miliony zadowolonych pacjentów, ale również statystyka, która pozostaje niezastąpionym źródłem informacji na temat pozytywnego wpływu rehabilitacji masażem leczniczym.

Potwierdza ona przeciwbólowe działanie masażu w przypadku zróżnicowanych dolegliwości kręgosłupa, stawów czy mięśni. Swoje zastosowanie znajduje w wielu dziedzinach medycyny, swoim oddziaływaniem wspiera je i wpływa na jeszcze lepsza regenerację. O jego popularności świadczy nie tylko historia, ale również doskonalona przez pokolenia specjalistów praktyka. Warto mieć to na uwadze, borykając się z problemami z bólem kręgosłupa, ponieważ rozwiązanie jest często łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego warto skorzystać z masażu leczniczego, powierzając się opiece doświadczonych fizjoterapeutów i masażystów.

Masaż ten ma szerokie oddziaływanie na układy występujące w ciele człowieka:

  • Przyspiesza regeneracje, oczyszczenie oraz naprawę komórek

  • Wywołuje pozytywne oddziaływanie na aparat ruchu człowieka: stawy, mięśnie, ścięgna i więzadła

  • Rozluźnia mięśnie oraz redukując ich ból napięciowy

  • Poprawia elastyczność tkanek

  • Zmniejszają ryzyko kontuzji aparatu ruchu